Насловна
Small Medium Large  | mk MK | EN |
Испечати Е-пошта
gallery.png Галерија   |  mail.png Контакт   |  web.png Линк

BEST WESTERN Hotel Turist

         star.png  star.png  star.png  star.png

 

BEST WESTERN Hotel Turist e хотел од висока категорија, кој во 2002 година е комплетно реновиран и работи како дел од ланецот хотели BEST WESTERN. Лоциран е центарот на градот, во близина на сите деловни и административни центри, трговски и шопинг центри, како и главните туристички атракции.

На своите гости им гарантира удобност, комфор како и достапност на се што е неопходно за прекрасен туристички или деловен престој. Идеално место е за организација на на Вашите конференции, деловни и свечени вечери и ручеци, како и  идеално место за кафе, пијалак и уживање во совршено вкусните јадења на снек барот или хотелскиот ресторан “Ројал”

  BEST WESTERN Hotel Turist располага со:

  • 74 комплетно опремени соби и апартмани  од кои: 54 еднокреветни соби, 15 двокреветни соби, 5 апартмани
  • хотелски ресторан “Ројал”
  • 3 конференциски сали
  • бизнис центар
  • снек бар
  • фитнес центар
  • мини казино
  • сопствен паркинг простор и 24 часовно обезбедување