Насловна
Small Medium Large  | mk MK | EN |
Испечати Е-пошта
gallery.png Галерија   |  mail.png Контакт   |  web.png Линк

Хотел Карпош

star.png  star.png  star.png  star.png

 

Хотел Карпош е извонреден хотел од висока категорија,изграден во 2004 г. со идеална локација на само 2,5 км од центарот на градот. Хотелот е исклучително комфорен и ги нуди сите бенифиции карактеристични за хотел од висок ранг и како таков е идеално место за краток или подолг престој, за организирање на бизнис состаноци, конференции, деловен или свечен ручек/вечера.

Хотел Карпош располага со:

  • 59 пространи и комплетно опремени соби и апартмани  од кои: 25 еднокреветни соби,15 двокреветни соби,12 луксузни студио соби, 6 апартмани, 1 соба за лица со посебни потреби
  • хотелски ресторан
  • 2 конференциски сали
  • бизнис центар
  • фитнес центар и сауна
  • сопствен затворен паркинг простор и 24 часовно обезбедување